Policja przejmuje ponad 6 kg narkotyków podczas interwencji na parkingu: 4 osoby zatrzymane

Policja przejmuje ponad 6 kg narkotyków podczas interwencji na parkingu: 4 osoby zatrzymane

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z południowopraskiej komendy policji, wspieranych przez wydział stołeczny zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, udało się zatrzymać cztery osoby i przejąć ponad 6 kg substancji odurzających. Wśród zabezpieczonych narkotyków znalazła się marihuana, amfetamina, mefedron oraz haszysz. Policjanci skonfiskowali również narzędzia do produkcji środków odurzających, dokumenty oraz gotówkę o wartości ponad 44 tysięcy złotych i 200 euro.

Wszystko rozpoczęło się, gdy kryminalni specjalizujący się w walce z przestępczością narkotykową otrzymali informacje operacyjne dotyczące planowanej transakcji narkotykowej na jednym z parkingów. Zdobyte dane sugerowały, że transakcja może dotyczyć około dwóch kilogramów środków odurzających.

Funkcjonariusze skrupulatnie przygotowali się do interwencji. Rozpoczęli obserwację miejsca spotkania dwóch mężczyzn, z których jeden pochodził spoza Warszawy, a drugi był mieszkańcem lokalnej dzielnicy i był już wcześniej znany służbom. Nie musieli czekać długo na moment do działania.

Interwencję przeprowadzono wobec kilku osób zgromadzonych przy mercedesie i fordzie. W obu samochodach znajdowały się narkotyki – około kilograma w każdym z nich. Dilerami okazali się małżeństwo (28-latka i 43-letni mieszkaniec Pragi Południe) oraz dwaj mężczyźni w wieku 32 i 26 lat.

Kiedy wydział do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji włączył się do działań, przeprowadzono przeszukanie w mieszkaniu i pomieszczeniach piwnicznych zatrzymanego małżeństwa. Udało się tam znaleźć kolejne środki odurzające, a także prekursory i narzędzia do ich wytwarzania, a także dodatkowe pieniądze na poczet potencjalnych kar – łącznie ponad 44 tysiące złotych i 200 euro.

Po przeprowadzeniu testów i ważeniu skonfiskowanych narkotyków okazało się, że policja przejęła ogółem 6 kg i 200 gramów substancji odurzających, w tym marihuanę, amfetaminę, mefedron i haszysz.

Zebrano obszerny materiał dowodowy, który przekazano do Prokuratury.