29-letnia kobieta pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodowała kolizję

29-letnia kobieta pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodowała kolizję

Kobieta z Wieruszowa, będąc w stanie nietrzeźwości, z 2 promilami alkoholu we krwi, spowodowała wypadek, uderzając swoim pojazdem w bariery energochłonne. Dodatkowo, przy niej znaleziono narkotyki – tabletki ecstasy i metamfetaminę. Policja zajęła tymczasowo jej samochód, a 29-latka została aresztowana i postawiona w stan oskarżenia. Grozi jej teraz do trzech lat więzienia.

Niemniej jednak, wyżej zaplanowane kary finansowe oraz surowsze karne konsekwencje dla tych, którzy decydują się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu lub będąc w stanie nietrzeźwości, dla niektórych nie są wystarczającym zniechęceniem. 9 czerwca 2024 roku, tuż przed godziną 04:00 rano, policja otrzymała zgłoszenie o incydencie drogowym z udziałem samochodu osobowego na zjeździe z ekspresówki nr 8 w Polesiu. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce wstępnie ustalili, że 29-latka prowadząca Lexusa uderzyła w bariery energochłonne z powodu nieprawidłowego dostosowania prędkości do warunków na drodze. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował po badaniach, że kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

U kobiety z Wieruszowa policjanci poczuli silny zapach alkoholu. Po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, przy kobiecie znaleziono kilka tabletek w kolorze zielonym oraz niewielką ilość białych kryształków, które były umieszczone w przezroczystych torebkach. Przeprowadzone badania potwierdziły, że substancje te to ecstasy i metamfetamina. Zgodnie z nowymi przepisami, policja zajęła tymczasowo Lexusa należącego do kobiety. Po wytrzeźwieniu 29-latka została postawiona w stan oskarżenia. Za popełnione przestępstwa grozi jej teraz do trzech lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, będzie musiała odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego.

Policja apeluje i przypomina o negatywnym wpływie alkoholu na organizm człowieka. Alkohol powoduje utratę zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości, drastycznie ogranicza zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu! Nietrzeźwy kierowca jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apel do kierowców – zastanówcie się!