Sprawdzian odpowiedzialności dla matki, która będąc pijaną opiekowała się dziećmi w pobliżu rzeki

Sprawdzian odpowiedzialności dla matki, która będąc pijaną opiekowała się dziećmi w pobliżu rzeki

Bezmyślny czyn 35-letniej kobiety, która mając w swoim ciele powyżej 3 promili alkoholu, sprawowała pieczę nad dwójką dzieci na brzegu rzeki, teraz będzie zmuszona do stawienia czoła konsekwencjom swojego działania przed sądem.

W ostatni wtorek, dyżurny miejscowego komisariatu policji otrzymał wiadomość o kobiecie, która najprawdopodobniej będąc pod wpływem alkoholu, zajmowała się małoletnimi. Funkcjonariusze prędko skierowali się do miejsca zdarzenia w mieście Mszana Dolna w województwie małopolskim. Kiedy dotarli do domu kobiety, okazało się, że nikt tam nie przebywa. Policjanci odnaleźli kobietę wraz z dziećmi nad rzeką na ulicy Starowiejskiej. Niestety, doniesienie okazało się prawdziwe – kobieta była pod wpływem alkoholu. Test wykazał obecność 3,2 promila alkoholu we krwi kobiety. Dzieci, dwoje maluchów w wieku 8 i 6 lat, bawiły się blisko brzegu rzeki. Na szczęście, dzieci nie doznały żadnych szkód i zostały przekazane pod opiekę swojej cioci.

Policjanci obecnie badają szczegółowe okoliczności tej sytuacji. Jeśli ustalą, że zachowanie kobiety mogło narazić na niebezpieczeństwo życie lub zdrowie jej dzieci, kobieta może być zagrożona karą pozbawienia wolności do 5 lat.