Tragiczny wypadek drogowy: nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo, samochód dachował. Zginął 56-letni pasażer

Tragiczny wypadek drogowy: nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo, samochód dachował. Zginął 56-letni pasażer

Rozpędzony samochód osobowy z impetem uderzył w drzewo, po czym skierował się do przydrożnego rowu melioracyjnego. Katastrofalny wypadek drogowy zaowocował dwoma poszkodowanymi, w tym jednym śmiertelnie.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 30 czerwca bieżącego roku, o godzinie 2:20, na ulicy Wiślanej na terenie malowniczej miejscowości Brzeźnica, położonej w województwie małopolskim. Pierwsze ustalenia sugerują, iż to właśnie 29-letni kierowca samochodu osobowego marki Suzuki stracił kontrolę nad pojazdem na łuku drogi, co zaowocowało uderzeniem w drzewo. Bezpośrednio po zdarzeniu, samochód obrócił się i wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Pomimo natychmiast podjętych działań reanimacyjnych na miejscu tragicznego zdarzenia, ratownikom nie udało się przywrócić funkcji życiowych 56-letniemu pasażerowi pojazdu.

Badania przeprowadzone przez policję wykazały, że 29-latek kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu. W konsekwencji doznanych obrażeń, mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc medyczną, a następnie został zatrzymany w celu wytrzeźwienia i przeprowadzenia dalszych czynności procesowych. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia stanowić będą przedmiot prowadzonego śledztwa.