Przyjaciele wpadli na gorącym uczynku: jeden z prędkością, drugi z fałszywym prawem jazdy

Przyjaciele wpadli na gorącym uczynku: jeden z prędkością, drugi z fałszywym prawem jazdy

Podczas zeszłotygodniowych działań, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie natknęli się na inscenizację ukazującą powagę problemu fałszywych dokumentów w Polsce. Zdarzenie to rozpoczęło się od niewielkiego naruszenia prawa drogowego – przekroczenia dozwolonej prędkości.

Patrolujący jedną z szczecińskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który przekraczał limit prędkości o 22 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że nie jest to jedyny przewinek mężczyzny – posiadał on również nieaktualne prawo jazdy.

Opowieść jednak nabrała tempa, gdy na miejsce wezwany przez kierowcę przyjaciel, który miał zająć się samochodem, okazał się również posiadaczem sfałszowanego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Podczas wyjaśniania sytuacji, kierujący mercedesem przyznał się, że znalezienie jego dokumentu w Polsce nie byłoby problemem – niestety jego ważność wygasła już jakiś czas temu.

W rezultacie obaj panowie zostali przetransportowani na komisariat w celu dalszego postępowania, a ich nielegalne dokumenty zostały zabezpieczone. Teraz staną przed sądem oskarżeni o posługiwanie się fałszywymi dokumentami, a kierowca mercedesa będzie musiał również odpowiedzieć za przekroczenie prędkości.