Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przeprowadza skuteczną akcję: zatrzymano poszukiwanego 30-latka i jego towarzyszkę

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przeprowadza skuteczną akcję: zatrzymano poszukiwanego 30-latka i jego towarzyszkę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zakończyli poszukiwania 30-letniego mężczyzny, który był na celowniku organów ścigania. Mężczyzna próbował uniknąć wymiaru sprawiedliwości, ukrywając się w wynajmowanym mieszkaniu swojej 31-letniej znajomej. Niestety dla niego, policja odkryła jego kryjówkę i zatrzymała go wraz z zamieszkującą tam kobietą, która również usłyszała zarzuty.

Praca policji to nie tylko kontrole drogowe czy nagłe interwencje. Jest też nieodłącznym elementem jej działalności poszukiwanie osób, które próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości po tym, jak zostały już skazane przez sąd. Policjanci dokładnie sprawdzają każde miejsce, gdzie taka osoba mogłaby się ukrywać – tak było również w tym przypadku.

Funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić jedno z mieszkań na terenie Wołomina, podejrzewając, że może tam przebywać poszukiwany mężczyzna. Te podejrzenia okazały się słuszne – po otwarciu drzwi zastali tam 30-latka, którego poszukiwali.

Podczas przeszukiwania mieszkania, które było wynajmowane przez 31-letnią kobietę, policjanci odkryli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze przejęli ponad pół kilograma nielegalnych substancji, w tym mefedronu i marihuany. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta zostali natychmiast zatrzymani.

Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie zaaplikował 30-latkowi środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Do tego doliczyć trzeba prawie 3 lata pozbawienia wolności, które mężczyzna jeszcze musi odbyć za oszustwa. Co do kobiety, sąd zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego.