Handel sterydami anabolicznymi – zatrzymanie 48-letniego mężczyzny przez toruńską policję

Handel sterydami anabolicznymi – zatrzymanie 48-letniego mężczyzny przez toruńską policję

W wyniku działań śledczych, funkcjonariusze toruńskiej komendy Śródmieście zatrzymali 48-latka podejrzanego o nielegalne obroty anabolicznymi sterydami. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a teraz za swoje czyny może odpowiadać przed sądem. Najwyższa kara to 2 lata pozbawienia wolności.

Toruńscy policjanci ze Śródmieścia współpracowali ze specjalistami z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy. Dzięki zgromadzonym informacjom udało im się zidentyfikować mężczyznę prowadzącego działalność gospodarczą, która polegała na sprzedawaniu odżywek i suplementów diety dla sportowców. Bez wymaganej zgody wprowadził do sprzedaży sterydy anaboliczne, które mają na celu zwiększenie masy mięśniowej u użytkowników.

Funkcjonariusze postanowili zaskoczyć właściciela sklepu z odżywkami w miniony wtorek, 06.02.2024. Wizytę niezapowiedzianą odbyli nie tylko w sklepie, ale również w mieszkaniu 48-letniego mieszkańca gminy Wielka Nieszawka. W obu miejscach zabezpieczono łącznie ponad 5,5 litra płynu w ampułkach, około 5000 tabletek i więcej niż 300 miligramów substancji w formie proszku. Substancje te obejmowały sterydy anaboliczne oraz inne medykamenty, które są nielegalne do sprzedaży na terenie Polski. Mężczyznę natychmiast aresztowano.

Tego samego dnia, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia. Obecnie ryzykuje on karę do dwóch lat pozbawienia wolności.