Sukces policji w walce z narkotykami: Zatrzymano dwóch podejrzanych i skonfiskowano ponad 3 kg substancji nielegalnych

Sukces policji w walce z narkotykami: Zatrzymano dwóch podejrzanych i skonfiskowano ponad 3 kg substancji nielegalnych

Działania przeciwko handlowi narkotykami, prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lata, którzy mieli przy sobie znaczącą ilość substancji zabronionych. W wyniku przeprowadzonych czynności służbowych, podczas których przeszukano obiekty użytkowane przez zatrzymanych, odkryto kolejne ilości nielegalnych środków odurzających. Oba osobnikom postawiono zarzut wprowadzania do obiegu dużej ilości narkotyków, za co przewidziane jest surowe ukaranie – kara pozbawienia wolności aż do 12 lat.

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z sekcji zwalczania przestępczości narkotykowej wejherowskiej komendy zatrzymali w ramach kontroli drogowej dwóch mężczyzn. W trakcie tego działania, w jednej ze wewnętrznych kieszeni kurtki u jednego z nich, odkryto narkotyki: kokainę i tabletki ecstasy o łącznej masie niemal 400 gramów. Wobec obu podejrzanych podjęto decyzję o zatrzymaniu do dalszych czynności. W trakcie późniejszych przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych, a także w pomieszczeniach gospodarczych, policjanci natrafili na jeszcze więcej substancji nielegalnych. Wśród nich były: marihuana, kokaina, amfetamina, mefedron oraz tabletki ecstasy. Łącznie udało się zabezpieczyć ponad 3 kilogramy różnych narkotyków.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do izby zatrzymań przy Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Zabezpieczone narkotyki zostały z kolei przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Po przesłuchaniu, 30-latek i 33-latek usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w obrocie dużą ilością narkotyków. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych, ze względu na powagę stawianych im zarzutów.