Bezpodstawna agresja i rozbój w kościerskiej restauracji: 20-letni sprawca zatrzymany

Bezpodstawna agresja i rozbój w kościerskiej restauracji: 20-letni sprawca zatrzymany

W ostatni czwartek siły policyjne aresztowały młodego mężczyznę, w wieku 20 lat, który bez przyczyny zaatakował i brutalnie pobił 18-letniego klienta jednego z lokali gastronomicznych w Kościerzynie. Incydent miał miejsce 24 stycznia podczas wieczornych godzin. Po pokonaniu swojej ofiary napastnik zabrał jej telefon komórkowy oraz słuchawki, które razem wyceniono na 320 złotych. Następnego dnia, po aresztowaniu, młodemu napastnikowi postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Jest to poważne przestępstwo, za które można otrzymać nawet piętnaście lat więzienia. Ostatecznie sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy.

W środę wieczorem dyżurny z komendy policji w Kościerzynie otrzymał informację o brutalnym pobiciu 18-latka oraz kradzieży jego telefonu komórkowego i słuchawek. Powiadomienie dotyczyło zdarzenia, do którego doszło w jednym z kościerskich restauracji. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków i ustalili szczegóły incydentu. Na podstawie tych informacji okazało się, że napastnik bez żadnego powodu zaatakował 18-latka, uderzając go pięściami i kopiąc. Po pokonaniu ofiary sprawca zabrał jej telefon komórkowy oraz słuchawki o wartości 320 złotych.

Kryminalni, którzy zajmowali się tą sprawą, wskazali jako podejrzanego 20-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Został on aresztowany w swoim domu we wczesnych godzinach czwartkowego poranka i przetransportowany do aresztu policyjnego. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli także narkotyki oraz odzyskali skradzione przedmioty. Na podstawie zgromadzonych dowodów, oprócz zarzutu kradzieży rozbójniczej, 20-latkowi postawiono także zarzut posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla mężczyzny. W przypadku skazania za te przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.