Mężczyzna grożący śmiercią wolontariuszom WOŚP zatrzymany przez pilską policję

Mężczyzna grożący śmiercią wolontariuszom WOŚP zatrzymany przez pilską policję

Aresztowano mężczyznę w wieku 55 lat, który za pośrednictwem popularnej platformy społecznościowej wygłaszał karalne pogróżki wobec organizatorów WOŚP. Po zbadaniu wszystkich zgromadzonych dowodów, sąd postanowił nałożyć na mężczyznę tymczasowy areszt trwający trzy miesiące.

Na wspomnianej wcześniej platformie społecznościowej pojawił się wpis od jednego z lokalnych ośrodków WOŚP. Jeden z internautów, w swoim komentarzu pod wpisem, posługując się słownictwem wulgarnym, groził śmiercią autorom wpisu. Zawarł w swoim komentarzu także odniesienie do tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska.

Policjanci z Piły natychmiast zajęli się tą kwestią i podjęli szereg działań, które dla mężczyzny zakończyły się zatrzymaniem. Ten 55-letni obywatel gminy Słupsk musiał przekonać się na własnej skórze, że działania w sieci nie są anonimowe i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Zatrzymany mężczyzna został już obarczony zarzutami, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Prokuratura Rejonowa w Pile, na podstawie zgromadzonych dowodów, zwróciły się do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd uwzględnił wniosek i postanowił, że mieszkaniec gminy Słupsk spędzi następne trzy miesiące za kratami.