Tragiczna kolizja na drodze wojewódzkiej 454: motocyklista zginął po zderzeniu z samochodem osobowym

Tragiczna kolizja na drodze wojewódzkiej 454: motocyklista zginął po zderzeniu z samochodem osobowym

W czasie jazdy niedzielą po południu, na terenie powiatu namysłowskiego (województwo opolskie), miało miejsce tragiczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej numer 454. Wypadku nie przetrwał jeden z motocyklistów. Jak przekazali policjanci, do szokującej kolizji doszło, gdy jeden z uczestników ruchu drogowego nie utrzymał bezpiecznej odległości od innych pojazdów, przez co zahaczył o motor prowadzony przez 27-letniego mężczyznę. W efekcie zderzenia młody motocyklista stracił panowanie nad swoją Hondą, wjechał w bariery ochronne, a potem został uderzony przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. Pomimo prób ratunkowych, mężczyzna zmarł na miejscu. Obecnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, pod kontrolą prokuratora, starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego smutnego wypadku.

To tragiczne wydarzenie miało miejsce pomiędzy dwiema miejscowościami – Ładza i Krzywa Góra. Zgromadzone na miejscu zdarzenia informacje wstępne sugerują, że grupa czterech motocyklistów jechała w kierunku Opola. Niespodziewanie, jeden z nich nie zachował odpowiedniej odległości od innych pojazdów i zderzył się z tyłem motocykla, na którym podróżował 27-letni mężczyzna. W rezultacie tego zdarzenia, młody kierowca Hondy wpadł na bariery ochronne i został uderzony przez nadjeżdżający samochód osobowy.

Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji, życia 27-latka nie udało się uratować. Na miejscu nieszczęśliwego wypadku przez wiele godzin pracowali policjanci z Namysłowa. Wykonując swoje obowiązki pod nadzorem prokuratora, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pojazdy biorące udział w wypadku. Przeprowadzili również rozmowy ze świadkami tragicznego wydarzenia. Technik policyjny zabezpieczył wszystkie ślady mogące służyć do ustalenia dokładnego przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku nadzoruje postępowanie w tej sprawie.