22-letnia osoba skazana za przestępstwa narkotykowe zostaje zatrzymana i idzie na rok do więzienia

22-letnia osoba skazana za przestępstwa narkotykowe zostaje zatrzymana i idzie na rok do więzienia

Młoda kobieta, mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, znalazła się w ciężkiej sytuacji, kiedy została zatrzymana przez funkcjonariusza Wydziału Prewencji. Została ona odnaleziona i aresztowana wczoraj, po tym jak przez jakiś czas umiejętnie unikała policji. Swoje przestępstwa związane z narkotykami musi teraz odpokutować w jednostce penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższy rok.

W ostatni wtorek, około godziny 17:00, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zdecydował się sprawdzić jedno z mieszkań na Osiedlu Pólko. Po ustaleniu szczegółów dotyczących poszukiwanej kobiety, dowiedział się, że celowo ukrywa się w tym miejscu. Gdy zobaczyła policyjny mundur, 22-latka była bardzo zaskoczona.

Działania funkcjonariusza doprowadziły do sprawdzenia jej danych w systemie, które potwierdziły wydanie na nią listu gończego przez Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej. Ten dokument oznaczał, że młoda kobieta została skazana i musi odbyć karę jednego roku pozbawienia wolności za swoje przestępstwa związane z narkotykami.

Po zatrzymaniu, kobieta została przewieziona do pomieszczenia dla osób aresztowanych w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Teraz, przez najbliższy rok, jej codzienność będzie wyglądała inaczej – większość czasu spędzi ona bowiem w zakładzie karnym.