Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych: 13-letnia dziewczynka uderzona przez samochód

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych: 13-letnia dziewczynka uderzona przez samochód

W wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Nowym Stawie, 13-letnia dziewczyna została potrącona na przejściu dla pieszych. Kierująca pojazdem marki Volkswagen była na szczęście trzeźwa. Po zdarzeniu poszkodowana nastolatka została przyjęta do najbliższego szpitala.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło w poniedziałkowe popołudnie, około godziny 15.00. Miejsce zdarzenia to ulica Westerplatte w Nowym Stawie. W chwili wypadku 13-letnia dziewczynka, w towarzystwie dorosłej kobiety, przekraczała jezdnię korzystając z wyznaczonego przejścia dla pieszych. Niespodziewanie, nadjeżdżający samochód marki Volkswagen nie zdołał zahamować i uderzył w dziewczynkę. Siła uderzenia była na tyle duża, że przednia szyba pojazdu została rozbita.

Podkreślenia wymaga fakt, że 38-letnia kobieta kierująca Volkswagenem, była trzeźwa w momencie zdarzenia. Mimo to, nie zdołała uniknąć kolizji.

Potrącona dziewczynka, z poważnymi obrażeniami ciała, została natychmiast przewieziona do szpitala. Po pierwszych badaniach lekarze poinformowali, że stan zdrowia dziewczynki nie jest zagrożony, jej życie nie jest w niebezpieczeństwie. Kierująca Volkswagenem będzie teraz musiała odpowiadać przed prawem za spowodowanie wypadku.