Trudne doświadczenia seniorów: ich syn zaatakował nożem i terroryzował rodziców

Trudne doświadczenia seniorów: ich syn zaatakował nożem i terroryzował rodziców

42-letni mężczyzna z Ząbek, na terenie województwa mazowieckiego, sprawił, że życie jego rodziców przypominało piekło. Dramatyczny punkt kulminacyjny tego ciężkiego okresu nastąpił, kiedy posunął się do próby rozboju na własnej matce. Strach sparaliżował rodziców, którzy zdecydowali się wezwać policję i uciekać z mieszkania.

Centrale operacyjną komisariatu policji w Ząbkach, dotarło zgłoszenie o awanturze domowej. Sprawca, będący pod wpływem alkoholu 42-latek – syn osób zgłaszających incydent – wykazywał agresję. Mężczyzna stosował zarówno przemoc psychiczną jak i fizyczną wobec swoich bliskich. Wobec narastającego zagrożenia, rodzice zdecydowali się wezwać wsparcie funkcjonariuszy.

Niestety, tego dnia nie skończyło się na groźbach. Mężczyzna z nożem w ręku dokonał rozboju na matce, kradnąc jej dowód osobisty, kartę do bankomatu oraz gotówkę. Pijany agresor nie powstrzymał swojej agresji, kontynuując psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. W obliczu takiego zagrożenia, seniorzy zdecydowali się wezwać pomoc policji.

„Osoby zgłaszające czekały na mundurowych przed swoją posesją. Gdy funkcjonariusze próbowali na miejscu dowiedzieć się co dokładnie się wydarzyło, zauważyli kobietę proszącą o pomoc. Bezzwłocznie podjęli interwencję i skierowali się w stronę poszkodowanej” – relacjonuje mł. asp. Monika Kaczyńska z wołomińskiej jednostki policji.

Sytuacja nie uległa jednak poprawie, gdyż agresywny 42-latek zaatakował interweniujących funkcjonariuszy, naruszając ich nietykalność i znieważając ich. Policjanci zdecydowali się zatrzymać mężczyznę, a następnie umieścili go w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Tam złożono przeciwko agresorowi cztery zarzuty. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.