Unikalny przypadek włamania – sprawca przebrał się za klauna

Unikalny przypadek włamania – sprawca przebrał się za klauna

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w Grodzisku Mazowieckim na terenie województwa mazowieckiego, gdzie rekordowo nietypowy włam się odbył. Przestępca, zakładając niespotykany strój do swojego nielegalnego czynu, zdecydował się na włamanie do jednego z lokalnych przedsiębiorstw. Działanie skończyło się kradzieżą pudełka z gotówką, po czym sprawca zniknął. Jednak nie mógł długo cieszyć się swoim łupem dzięki szybkiej reakcji miejscowych funkcjonariuszy.

Po otrzymaniu informacji o włamaniu, policjanci od razu przystąpili do intensywnych działań mających na celu ustalenie sprawcy. Zebrane dowody sugerowały, że włamywacz dostał się do budynku poprzez uszkodzenie jego struktury i wyłamanie drzwi. Po zdobyciu pieniędzy zbiegł z miejsca zdarzenia.

Włamywacz zaplanował swoje działanie z dużą dbałością o szczegóły – przybył na miejsce przestępstwa przebrany za klauna. Ta nietypowa próba przykrycia tożsamości nie uchroniła go jednak przed policyjnymi śledczymi, którzy już następnego dnia rano zlokalizowali miejsce, gdzie mógł się ukrywać – podają funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego.

Na wskazanym miejscu policjanci natrafili na dwie osoby. W trakcie przeszukań odnaleziono skradzioną kasetkę z pieniędzmi oraz kostium klauna. Dodatkowo, w pomieszczeniach znaleziono plecak zawierający nożyce do blachy i łom – narzędzia służące do włamań. Zabezpieczono również narkotyki. Obydwaj mężczyźni zostali aresztowani i usłyszeli zarzuty.

Podczas aresztowania 36-letni mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży gotówki, natomiast 38-latek przyznał się do wspomagania go w tym czynie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, przebrany za klauna przestępca, może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.