W jakich krajach praca policjanta jest najbardziej niebezpieczna?

W jakich krajach praca policjanta jest najbardziej niebezpieczna?

Praca w policji jest niezwykle niebezpieczna niezależnie od tego, w jakim kraju podejmiesz się tego zawodu. Mimo wszystko zgodzimy się z tym, że niektóre miejsca na świecie skrywają nieco więcej zagrożeń. Dziś przyjrzymy się temu, które kraje na świecie są najniebezpieczniejsze dla zawodu policjanta. Prawdopodobnie nikt z nas nie zaprzeczy temu, że ściganie uzbrojonych po zęby przestępców należy do niebezpiecznego zawodu. Weźmy pod uwagę gangi narkotykowe, zorganizowaną działalność przestępczą i korupcję. Życie policjanta nie jest usłane różami. Oto miejsca na świecie, w których należy dwukrotnie się zastanowić, zanim zapragniecie zostać policjantem.

Republika Południowej Afryki

RPA jest krajem całkiem dobrze uprzemysłowionym. Ma wiele zalet oraz wad. Prawdopodobnie jedną z największych wad, która sprawia, że to miejsce jest tak niebezpieczne, będzie różnica w dochodach. Obywatele niższej klasy muszą zrobić wiele, aby móc dorównać innym osobom swoimi zarobkami. Z tego powodu bardzo często szukają drogi na skróty. Najszybszym rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się przestępczość.

Policjanci, którzy pracują w Republice Południowej Afryki, mają naprawdę ciężkie życie. Borykają się nie tylko z ogromną ilością handlarzy narkotyków. Każdego dnia na ich życie czyhają niebezpieczne gangi. W RPA znajdziemy prawdopodobnie najbrutalniejsze gangi z całego świata. Ponad 100 000 osób jest zaangażowanych w działania przestępcze.

Ta zatrważająca liczba przestępców mogłaby zbudować autonomiczną armię. Dlatego też życie policjantów jest tam niezwykle zagrożone. Liczba zabójstw w RPA jest 5 razy większa od tych, które mają miejsce w Detroit. To daje nam dobry pogląd na to, jak niebezpieczną częścią świata jest południowa Afryka.

Brazylia

Niektórym Brazylia kojarzy się z malowniczymi festiwalami i ciekawymi doznaniami kulinarnymi. Oczywiście każde miejsce na świecie ma swoje wady i zalety. Niestety w przypadku Brazylii zalet jest znacznie mniej. Okazuje się, że zorganizowana przestępczość kwitnie w tym miejscu z tego samego powodu, co w RPA. Ponad połowa obywateli zarabia na tyle mało pieniędzy, że jest zmuszona do emigracji lub udziału w przestępstwach. Jeżeli młodzi ludzie chcą szybko dorobić, dołączają do gangów. Najczęściej spotykaną działalnością przestępcza w tych rejonach jest prawdopodobnie zastraszanie i handel narkotykami.

Policjanci, którzy patrolują brazylijskie fawele, każdego dnia spotykają na ulicach uzbrojonych w ciężką broń przestępców. Niestety wielu funkcjonariuszy traci życie na służbie. Gangi są gotowe do walki o swoje i zdają się nie zważać na ryzyko śmierci. Niestety policjanci nie mają tutaj lekko. Tak samo, jak w RPA, Brazylia zdaje się w dzisiejszych czasach dławiona przez przemoc i przestępstwa.