Za drzwiami grozy: Młody mężczyzna aresztowany pod zarzutem zabójstwa starszej kobiety

Za drzwiami grozy: Młody mężczyzna aresztowany pod zarzutem zabójstwa starszej kobiety

Dzięki szybkim i precyzyjnym działaniom policji, 20-letni mężczyzna podejrzany o popełnienie zbrodni został wytypowany, odnaleziony i aresztowany. Tragiczne wydarzenie, które miało miejsce w Chocianowie, ujrzało światło dzienne ostatniej niedzieli. W obecnym stanie śledztwa, Sąd Rejonowy w Lubinie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech najbliższych miesięcy.

W ostatnią niedzielę policjanci z Polkowic zostali wezwani do pilnej interwencji. W jednym z mieszkań w Chocianowie odkryto makabryczny widok – ciało 62-letniej kobiety z raną ciętą szyi.

Odkąd Prokuratura Rejonowa w Lubinie przejęła nadzór nad sprawą, funkcjonariusze nie przestawali podejrzewać udziału osób trzecich. Zebrane dowody pozwoliły policji na wytypowanie 20-letniego mieszkańca Chocianowa jako głównego podejrzanego. Został on aresztowany tego samego dnia, gdy próbował opuścić powiat polkowicki.

Zbierane przez policję dowody umożliwiły sformułowanie zarzutu zabójstwa wobec zatrzymanego. W obecnym stanie śledztwa mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni. Sąd Rejonowy w Lubinie, po rozpatrzeniu wniosku o zastosowanie środków zapobiegawczych, zdecydował, że podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.