Mężczyzna z Warszawy rzucił się do ucieczki na widok policji. Przyczyna? Narkotyki w reklamówce

Mężczyzna z Warszawy rzucił się do ucieczki na widok policji. Przyczyna? Narkotyki w reklamówce

Na ulicach stolicy, konkretnie na Pradze Północ na ulicy Targowej, doszło do zatrzymania 35-letniego mężczyzny. Znaleziono przy nim pokaźną ilość substancji odurzających.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji udali się w tę okolicę z intencją sprawdzenia podwórka przy ulicy Brzeskiej. W trakcie działań operacyjnych natknęli się na mężczyznę, który widząc ich, natychmiast spróbował uciec, przeskakując przez płot.

Po krótkim pościgu, 35-latek został zatrzymany. W trakcie ucieczki próbował pozbyć się plastikowej torby reklamowej, w której funkcjonariusze odkryli 158 pakietów z białym proszkiem oraz kolejne 150 zawiniątek z proszkiem beżowym.

Przeprowadzone testy narkotykowe wyjaśniły, że substancje te to mefedron i heroina. Zatrzymanemu postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa — Praga Północ w Warszawie, sąd wydał decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Za posiadanie tak dużej ilości narkotyków grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.