Oszustwo metodą "na wnuczka" w Świdnicy: 84-letnia kobieta straciła całkowite oszczędności

Oszustwo metodą "na wnuczka" w Świdnicy: 84-letnia kobieta straciła całkowite oszczędności

W mieście Świdnica doszło do niefortunnego zdarzenia, gdzie oszukana została starsza pani, mająca 84 lata. Kobieta stała się ofiarą nieuczciwych ludzi, którzy wykorzystali technikę „na wnuczkę”, co skutkowało utratą przez nią zgromadzonej przez całe życie gotówki oraz kosztowności.

Pełne dramatu wydarzenie miało miejsce w Świdnicy, gdzie sprytni oszuści wybrali na swoją ofiarę starszą kobietę. Pod pretekstem rozmowy telefonicznej z jej wnuczką, a następnie rzekomą policjantką, 84-latka zdecydowała się przekazać swoje oszczędności oraz wartościową biżuterię niewłaściwej osobie.

W trakcie całego procesu manipulacji, fałszywa wnuczka utrzymywała ciągły kontakt z seniorką, nie przerywając rozmowy ani na moment. To właśnie dzięki temu udało jej się uzyskać od starszej pani precyzyjne dane dotyczące miejsca zamieszkania.

Niedługo po rozmowie do domu 84-letniej kobiety zapukał mężczyzna, którego zadaniem było odebrać gotówkę i biżuterię zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Po przekazaniu wartościowych rzeczy, starsza pani czekała na telefon od „wnuczki” przez około 20 minut. Jednak nikt nie odpowiedział na jej połączenie. Wtedy zrozpaczona kobieta skontaktowała się ze swoim prawdziwym wnukiem, który uświadomił jej, że padła ofiarą oszustów i nie doszło do żadnego wypadku.