Zaangażowanie Policji w przypadek nietrzeźwego kierowcy powodującego kolizję drogową w Pruszkowie

Zaangażowanie Policji w przypadek nietrzeźwego kierowcy powodującego kolizję drogową w Pruszkowie

Niedawno, funkcjonariusze policji zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce interwencji, natychmiast zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który okazał się kierowcą zaangażowanego w incydent pojazdu osobowego. Po krótkiej chwili ujawniło się, że przyczyną wszystkiego był fakt, iż mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Pruszkowski 38-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie. Teraz, grozi mu konsekwencja utraty prawa do prowadzenia pojazdów oraz ewentualna kara pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dyżurny jednostki policyjnej w Pruszkowie poinformowany został o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ich terenie i którego sprawcą był pijany kierowca. Oficerowie dyżurni natychmiast skierowali na miejsce zdarzenia patrol, który potwierdził zgłoszoną informację. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego prowadził samochód marki Opel będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście, mimo zaistniałej sytuacji nie było potrzeby interwencji medycznej.

Interesującą sprawą zajmuje się teraz Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia – spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Za te przewinienia grozi mu surowa kara pozbawienia wolności. Wszystko to stanowi ważne przypomnienie ze strony Policji o konsekwencjach jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu.