Rozbójnicze pobicie i kradzież 18-latka przez 20-letniego agresora w kościerskiej restauracji

Rozbójnicze pobicie i kradzież 18-latka przez 20-letniego agresora w kościerskiej restauracji

25 stycznia, policja z Kościerzyny zatrzymała 20-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalne pobicie i okradzenie 18-latka. Incydent miał miejsce poprzedniego dnia, w jednym z miejscowych lokali gastronomicznych. W wyniku ataku sprawca ukradł pokrzywdzonemu przedmioty o łącznej wartości 320 zł. Wobec zatrzymanego postawiono zarzuty związane z kradzieżą rozbójniczą, za które grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Przebieg wydarzeń rozpoczął się od nieproszonych incydentów w środowy wieczór w kościerskiej restauracji. Niespodziewane dla 18-latka było nie tylko pobicie, ale również kradzież jego telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami, których wartość wynosiła dokładnie 320 zł.

Policjanci szybko odpowiedzieli na zgłoszenie i natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Bez zwłoki skonfiskowali nagrania z monitoringu oraz przeprowadzili przesłuchania świadków. Wynikało z nich, że napaść była bezpodstawna – nieznany sprawca podszedł do 18-latka i bez żadnego powodu zaczął go bić, a następnie zabrał mu telefon komórkowy i słuchawki.

Detektywi pracujący nad sprawą szybko zidentyfikowali podejrzanego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Został on zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu w czwartkowe popołudnie, a następnie przetransportowany do aresztu policyjnego. Przeszukanie mieszkania zaowocowało odnalezieniem narkotyków oraz skradzionej młodemu mężczyźnie własności. Dzięki zgromadzonym dowodom, 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Wobec agresora zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.