Nieodpowiedzialna jazda młodych pijanych osób skończyła się poważnym wypadkiem

Nieodpowiedzialna jazda młodych pijanych osób skończyła się poważnym wypadkiem

W czwartek 14 marca doszło do poważnego zdarzenia drogowego w miejscowości Tchórzew-Kolonia. Pasażerowie samochodu osobowego marki Renault wymusili pierwszeństwo na skrzyżowaniu, co doprowadziło do kolizji z Fiatem Ducato. W wyniku tego niebezpiecznego manewru, samochód dachował, a cztery osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala. W chwili obecnej trwa proces ustalania osoby kierującej pojazdem Renault, a wszyscy podróżujący nim zostali tymczasowo zatrzymani przez policję.

Sprawę bada radzyńska policja drogówkowa, która odnotowała incydent kilka minut po godzinie 6:00 rano 14 marca w gminie Borki. Zgodnie z ich pierwszymi ustaleniami, kierowca Renault nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Fiata Ducato na skrzyżowaniu, co doprowadziło do zderzenia obu pojazdów. Cztery osoby potrzebowały pomocy medycznej i zostały przetransportowane do najbliższego szpitala. Podróżujący Renault musieli przejść badanie alkomatem, które wykazało, że byli nietrzeźwi w momencie zdarzenia. Wśród nich był 20-latek z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organizmie, a także 17-latek i 17-latka z wynikami niemal 1,5 promila i niespełna promila alkoholu odpowiednio.

Policja kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia wszystkich okoliczności związanych z tym wypadkiem drogowym. W międzyczasie apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze, a przed podjęciem jakiegokolwiek manewru należy upewnić się, że jest on bezpieczny.