Potencjalne morderstwo udaremnione przez policyjną interwencję: 44-letni powtórny zabójca zatrzymany

Potencjalne morderstwo udaremnione przez policyjną interwencję: 44-letni powtórny zabójca zatrzymany

Właśnie dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policji udało się prawdopodobnie zapobiec kolejnej tragedii. Na celowniku stróżów prawa znalazł się 44-latek, który był w trakcie przygotowań do dokonania zamachu na życie innej osoby. W posiadaniu mężczyzny funkcjonariusze odkryli „koktajle” wykonane z benzyny, a także miecz i nóż. Co zaskakujące, ten sam człowiek opuścił więzienie niedawno po odbyciu kary za przestępstwo zabójstwa.

W ostatnim wtorek (12.03.24 r.) w godzinach wieczornych, toruńscy funkcjonariusze ustalili, że tenże 44-letni mężczyzna, obecnie zamieszkujący Toruń, być może szykuje się do zamachu na życie innego człowieka. Bez wahania ruszyli w działanie. Dodatkową powagę całej sytuacji nadawał fakt, że ten sam mężczyzna pod koniec poprzedniego roku wyszedł z więzienia, gdzie spędził wiele lat za swoje pierwsze zabójstwo.

Detektywi wykryli, że podejrzany przygotował mieszaninę łatwopalnych płynów z benzyny, uzbierał broń w stylu samurajskim i składany nóż, a potem wyposażony w te przedmioty udał się do Warszawy.

Dzięki współpracy z Komendą Stołeczną Policji, 44-latek został efektywnie i błyskawicznie zatrzymany przez tamtejszych funkcjonariuszy zaraz po przybyciu do stolicy. Podczas przeszukania znaleziono przy nim słoiki z łatwopalną cieczą, miecz i nóż.

Zatrzymanego mężczyznę policjanci przetransportowali z powrotem do Torunia, gdzie następnego dnia (14.03.24 r.) prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący planowania zabójstwa. Tego samego dnia sąd uwzględnił wniosek śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Ze względu na fakt, że mężczyzna jest recydywistą, grozi mu kara nawet 22 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Szczegółowe motywy jego działania oraz inne aspekty tej sprawy stały się przedmiotem śledztwa prokuratorskiego.