Tragiczny finał wypadku na krajowej "20" – zderzenie Fiat Ducato z Mercedesem

Tragiczny finał wypadku na krajowej "20" – zderzenie Fiat Ducato z Mercedesem

Rankiem 8.03. nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 20, dokładnie pomiędzy miejscowościami Wygoda i Korne. W wyniku brawurowego manewru wyprzedzania, doszło do tragicznego starcia dwóch pojazdów. Jak ustalono początkowo, to 47-latek, prowadzący samochód osobowy marki Fiat Ducato, prawdopodobnie nie przestrzegał zasady ostrożnej jazdy podczas wyprzedzania. Skutkiem tego było czołowe zderzenie jego pojazdu z samochodem marki Mercedes.

Sytuacja była na tyle poważna, że mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy Fiata Ducato. Mężczyzna, będący mieszkańcem gminy Bytów, niestety stracił życie. Tymczasem dwie pozostałe osoby, które odniosły obrażenia w wyniku tego dramatycznego zdarzenia, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala.

W efekcie tego tragicznego wypadku ruch drogowy w miejscu zdarzenia został całkowicie zablokowany. Policjanci natomiast podejmują działania mające na celu kierowanie innych uczestników ruchu na wyznaczone objazdy – informuje Damian Chamier Gliszczyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.